Duayen siyasetçiden "Duygulu İzlenimler, Şiirsel...

Duayen siyasetçiden "Duygulu İzlenimler, Şiirsel Söyleşiler"

Balıkesir siyasetinde uzun yıllar önemli bir rol oynayan ve özellikle hitabetiyle Türk siyasetinde de isminden bahsettiren Nadir Karaağaç  ”Duygulu İzlenimler, Şiirsel Söyleşiler” ismini verdiği bir kitap yazdı. Kitap Havran Belediyesi Kültür yayınları kapsamında bastırıldı.

14 Aralık 2019 - 15:48 - Güncelleme: 14 Aralık 2019 - 16:56

ÖZEL HABER(Balıkesir Haber Merkezi)

Balıkesir kamuoyunda “Terzi Nadir” olarak isim yapan ve 20 yıl Terziler Derneğinde başkanlık yaparak “Nadir Başkan” olarak anılmaya başladı. Ardından içine girdiği siyasetle adını geniş kitlelere duyuran Nadir Karaağaç ülkeyi idare eden iktidar partisinin yıllarca il başkanlığını yaparak ve yine özverili bir şekilde yürüttüğü Balıkesirspor başkanlığı ile de “Başkanlık” sıfatını iyice pekiştirdi. Petkim’de danışmanlık yaptı. Ancak çok avantajlı durumların olmasına ve Balıkesirliler’in kendisini milletvekili adayı göstermek istemesine rağmen o fırsatı elde edemedi. Siyasetin dışında yaptığı defilelerle de takdir kazandı.

Siyasetteki başarısı ve mücadelesi ailesini ve işini ihmal etmesine sebep olunca iflas etti. İstanbul’a gitti. Özgüvenini kaybetmemiş olması, çalışkanlığı ona iş hayatında tekrar başarı ve maddi anlamda kazanç olarak geri döndü. Şimdi 74 yaşında “İhtiyar bir delikanlı” olarak Akçay’da mütevazı ama hiç eksilmeyen dostlarıyla hayatını devam ettiriyor. İşte bu esnada yıllardır kaleme aldığı duygularını ”Duygulu İzlenimler, Şiirsel Söyleşiler” isimli bir kitapta topladı.

Bu kitabın basımını yapan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy Önsöz  şu görüşleri dile getirdi: ”Kitaptaki şiirlerin sahibi Nadir Karaağaç beyefendi, Türk siyasetine uzun yıllar hizmet vermiş değerli bir büyüğümüzdür. Balıkesir siyasetine yön vermiş bir isimdir. Yıllar içerisinde edindiği tecrübelerini, insan sevgisini, ilahi aşkı, manevi değerleri şiirlerine yansıtmış ve şiirlerinde güzel mesajlar vermiştir. Değerli çalışmaları için kendisini tebrik ediyorum. Daha nice şiirleri kaleme almasını temenni ediyor, kendisine sağlık ve uzun ömürler diliyorum.”

 

Nadir Karaağaç BALIKESİR HABER MERKEZİ’ne kısa bir açıklama yaparak, duygusal bir kişiliği olduğunu ve bunu sık sık yazıya döktüğünü belirterek, okuyanların bu anlamda bir anlatım bulacaklarını ifade etti ve şu bilgileri verdi:”Kitabımı Havran Belediyesi Kültür müdürlüğünden tedarik edebilirler. Bir de İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı kızım İlkay Karaağaç’tan da alabilirler. Ayrıca 5 Ocak’ta İstanbul Balıkesir Obası Derneği’nin Geleneksel Kahvaltı Buluşması’nda da kitabımın tanıtımı yapılacaktır. Bu anlamda desteği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alihikmet Suakar
    1 yıl önce
    Nadir abi gelecek nesiller senin siyaset ve soslal kişiliğininden örnek almalarını saglıyacagını umdugum kitabını en kısa zamanda bulup okumak isterim. Sana uzun saglıklı ömür diliyorum. Alihikmet suakar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"DÜNYANIN YENİ FELAKETİ ORMAN YANGINLARI"
 BALIKESİR'E ÇOK YAKIŞTI
BALIKESİR'E ÇOK YAKIŞTI